Władze SATORIA Group SA

Andrzej WójcikAndrzej Wójcik
Prezes Zarządu

Absolwent rocznego programu Executive Development przy Canadian International Management Institute oraz studiów podyplomowych Szkoły Głownej Handlowej w Warszawie – Zarządzania Wartością Spółki. Doświadczenie w dziedzinie biznesu i nowoczesnego zarządzania zdobył poprzez kierowanie obszarami marketingu i rozwoju różnych firm na rynku polskim. 9 lat spędził w USA gdzie zdobywał doświadczenie biznesowe w prowadzeniu własnej firmy. Wykształcenie menadżerskie uzyskał w Polsce i USA. Poza pracą zawodową czynnie uprawia żeglarstwo, narciarstwo i tenis, interesuje się historią i kinem.


Lech Fronckiel
Wiceprezes Zarządu

Wiceprezes Zarządu ds. finansowych i restrukturyzacji SATORIA Group SA Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Odbył staże w Niemczech na Uniwersytecie we Freiburgu i LVM Versicherungen w Muenster w zakresie controllingu finansowego. Jako pracownik naukowy zajmował się problematyką transferu nowoczesnych technologii. Ze Spółką związany od 1996 roku jako udziałowiec Spółki, a od września 2003 roku pełni w niej funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. finansowych i restrukturyzacji.


 Mariusz KubalaMariusz Kubala
Członek Zarządu

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej.

W spółce Satoria Group SA od 2007, obecnie pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego ds. Hoteli oraz Członka Zarządu będąc odpowiedzialnym za nadzór nad operacyjnym funkcjonowaniem hoteli grupy jak również za współtworzenie strategii handlowej i rozwojowej firmy. Wcześniej był związany min. z Groupe Envergure (obecny Louvre Hotels) gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. handlowych na Polskę wprowadzając nowe hotele grupy Envergure, pracował dla Sieci IBB Hotels w Poznaniu.

Pełni również funkcję członka zarządu w spółce VHM Hotel Management powołanej do zarządzania hotelami pod międzynarodowymi markami.


Marta KuniszykMarta Kuniszyk
Członek Zarządu

Od 1995 r. w branży hotelarskiej. W 1998 r. obroniła w Szkole Głównej Handlowej pracę doktorską dot. zastosowania rachunkowości zarządczej w zarządzaniu w branży hotelowej.

W latach 1995–2010 pracowała w Grupie Orbis, w tym w latach 1999–2007 r. jako Dyrektor Biura Rozwoju ORBIS S.A., członek wielu rad nadzorczych spółek z Grupy Orbis, 2007–2010 członek zarządu dyrektor finansowy w spółce z Grupy Orbis. Uczestniczyła w procesie wdrażania w Orbis S.A. rachunkowości zarządczej i wprowadzeniu Orbis S.A. na GPW w Warszawie. Ekspert branżowy i doradca. Wykładowca. Od 18 lat współpracuje z SGH, gdzie wykłada na studiach podyplomowych dedykowanych dla menadżerów branży turystycznej i hotelowej. Autor licznych publikacji branżowych. W latach 2011–2013 Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych i Rozwoju w Port-Hotel Sp. z o.o. Od sierpnia 2014 roku Dyrektor Finansowy w Satoria Group SA., od lipca 2016 roku pełni funkcję Członka Zarządu Spółki.


Danuta SkalskaDanuta Skalska
Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Absolwentka AWF – Wydział Turystyki i Rekreacji w Poznaniu oraz podyplomowego Studium Menadżerskiego Szkoły Głównej Handlowej. Z firmą związana jest od 40 lat. W ciągu tych lat pełniła różne funkcje, od szczebla najniższego do Prezes Zarządu. Jest hotelarzem z zamiłowania. Działa w różnych organizacjach branżowych takich jak Polska Izba Turystyki.


Andrzej KozłowskiAndrzej Kozłowski
Zastępca Przewodniczącej Rady Nadzorczej

Zarządzał firmą ULMA Construccion Polska SA (działającą do 2006 roku pod brandem BAUMA) przez 27 lat. Pod jego kierownictwem Spółka z niewielkiego podmiotu oferującego betonową kostkę brukową przekształciła się w jednego z czołowych graczy na rynku deskowań i rusztowań. Dziś firma z powodzeniem obsługuje wszystkie sektory budownictwa, stawiając na długofalowy rozwój, indywidualne podejście do każdego projektu oraz bliską współpracę z klientem podczas całego procesu obsługi budowy.

Związany zawodowo z Warszawskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego ŻELBET. Od 1989 do czerwca 2016 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu BAUMA S.A. (od 2006 roku ULMA Construccion Polska S.A.). Od 2016 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Zarządzającego Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa.
Był Przewodniczącym Rady Nadzorczej w Bauma Inwestycje Sp. z o.o. i w Bauma System S.A., członkiem Rady Nadzorczej w Bauma Unicon Sp. z o.o. w Bauma Kruszywa Sp. z o.o. Aktywnie uczestniczył w pracach Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, lobbując na rzecz mądrego prawa, bezpieczeństwa na budowie i etyki w biznesie.


Wojciech Szuchnickimgr inż. Wojciech Szuchnicki
Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Politechniki Gdańskiej Wydział Inżynierii Lądowej.
Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Od 2007 roku współprowadzi pracownię projektową w branży architektoniczno-konstrukcyjnej, która jest odpowiedzialna za zaprojektowanie i wybudowanie kilkudziesięciu obiektów użyteczności publicznej m.in. obiektów hotelowych.
Od 2011 roku z sukcesem zarządza jedną z najlepiej rozwijających się klinik stomatologicznych na Pomorzu.
Uczestnik licznych kursów z zakresu zarządzania, finansów oraz zarządzania projektami.

Obdarzony wielką pasją do sportu, przez 20 lat wyczynowo uprawiał szermierkę, członek Kadry Olimpijskiej. Wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Świata i Europy.
W 2000 roku został nagrodzony przez Polski Komitet Olimpijski Główną Nagrodą Fair Play za uczciwą postawę podczas zawodów sportowych.
Poza pracą zawodową czynnie uprawia kitesurfing oraz narciarstwo freeridowe.


Rafał Tuzimekdr hab. Rafał Tuzimek, prof. SGH
Członek Rady Nadzorczej

Partner Zarządzający Navigator Capital Group oraz Prezes Zarządu Navigator Capital S.A.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa finansowego i strategicznego – m.in. doradzał przy wprowadzaniu spółek na giełdę papierów wartościowych (IPO), fuzjach spółek giełdowych, przy transakcjach przejęć na rynku niepublicznym oraz prywatyzacjach, kierował kompleksowymi programami restrukturyzacyjnymi w wielu sektorach.

Pracował w Domu Inwestycyjnym Ipopema S.A. na stanowisku Dyrektora ds. Transakcji Kapitałowych, a także w Credit Lyonnais i Arthur Andersen. Doradzał m.in. takim klientom jak: Aplisens, Koelner, Wielton, Colian, PKM Duda, Pamapol, Erbud, Unibep, Unimil, ZPM Mróz, PT Dystrybucja, MPM.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i IESE Business School – University of Navarra. Doktoryzował się w 2000 roku w SGH, gdzie prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie corporate finance. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Członek Rad Nadzorczych spółek notowanych na GPW oraz podmiotów prywatnych.


Janusz WójcikJanusz Wójcik
Członek Rady Nadzorczej

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie biznesowe, związane z zarządzaniem przedsiębiorstwami rynku paliwowego, budowlanego oraz hotelarskiego. Swoje kwalifikacje rozwijał początkowo w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez 8 lat prowadził działalność na rynku kapitałowym oraz rynku nieruchomości, a następnie w kraju jako wieloletni członek władz zarządzających i rad nadzorczych takich firm jak PKN Orlen SA, TAMEX SA, TAMEX Obiekty Sportowe S.A., NOM Sp. z o.o., Netmedia SA oraz Satoria Group SA.

Prywatnie wierny kibic tenisa ziemnego oraz miłośnik podróży i kina.

Copyright © 2017 SATORIA Group SA. All rights reserved.