2017-07-25

Satoria Group wprowadza Defibrylatory do obiektów

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Gości i Pracowników SATORIA Group do dwóch obiektów Grupy Kapitałowej wprowadza defibrylatory AED organizując specjalistyczne szkolenia związane z obsługą Defibrylatorów AED, które mogą uratować ludzkie życie. Urządzenia są dostępne w godzinach pracy hoteli, zarówno dla pracowników, jak i klientów hoteli.

Defibrylator przypomina swoim wyglądem „niewielką walizkę”, której często na co dzień nie zauważamy, ale potrafi uratować ludzkie życie, dlatego tak ważne powinno być dla nas dostrzeganie tych urządzeń. W większości przypadków nagłego zatrzymania krążenia możliwe jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca poprzez wczesną defibrylację. W związku z pojawieniem się nowego sprzętu ruszyła seria szkoleń w tym zakresie, które mają na celu podniesienie świadomości u pracowników, świadomości społecznej oraz poprawę umiejętności ratowania życia. Dzięki zastosowaniu defibrylatora i poprawnie przeprowadzonym tzw. RKO szanse znacznie wzrastają i pozwalają utrzymać przy życiu chorego aż do przyjazdu karetki pogotowia.

-Ludzkie życie, zdrowie i bezpieczeństwo naszych Gości oraz Pracowników zajmują najważniejsze miejsca w hierarchii naszej organizacji. Zakup i montaż urządzeń AED, czyli defibrylatorów zewnętrznych jest wynikiem zaangażowania na rzecz dobrych praktyk biznesowych, licznych głosów na temat potrzeby rozpowszechniania dostępności tych urządzeń w Polsce oraz zwykłej potrzeby pomocy ludzkiej w zakresie pierwszej pomocy. Cieszymy się z całego zaangażowania w tym zakresie i w przyszłości z pewnością będziemy kontynuować działania z tego obszaru – zapewnia Michał Świgost, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Satoria Group S.A.

-W pierwszej kolejności urządzenia otrzymały dwa obiekty. Będą one sukcesywnie wprowadzane do kolejnych obiektów. – wyjaśnia Michał Świgost

Obiekty z Grupy Kapitałowej SATORIA Group wyposażone w automatyczne defibrylatory zewnętrzne:

• Best Western Hotel Portos
ul. Mangalia 3a, 02-758 Warszawa
• Best Western Hotel Felix
ul. Omulewska 24, 04-128 Warszawa

-Serdecznie dziękuję zespołom Best Western Hotel Felix oraz Best Western Hotel Portos za wsparcie we wdrażaniu tego programu. To właśnie dzięki nim, trzymaniu wysokich standardów, zaangażowaniu w istotę bezpieczeństwa i zdrowia ludzkiego udaje nam się iść dalej z rozwojem ważnych dla nas wartości jakimi jest ludzie życie, a tym samym jesteśmy przekonani, że wprowadzony przez nas program przyczyni się do upowszechnienia się dobrych praktyk na polskim rynku hotelarskim. – dodaje Michał Świgost.

Copyright © 2017 SATORIA Group SA. All rights reserved.